Çamlık Mahallesi. semerkand Bulvarı. No:6 Ablok Daire.11 Pendik / İstanbul
trende

Epoksi Boya Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

19.02.2019
8.585
Epoksi Boya Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Epoksi Boya Fiyatları 01,04,2021 Tarih itibari ile 1kg astar fiyatımız 52TL+Kdv, 1 Kg epoksi portakal Desen Boya 38TL +Kdv, Epoksi selflevelink yayılma özelliği üstün 1kg Fiyatımız 43TL + Kdv dir.

Epoksi Boya Setlerimiz Astar: A12kg + B6kg Toplam 18kg set

Portakal dokulu epoksi boya: A16kg + B4kg Toplam 20kg set

Epoksi Sonkat selfleveling Boya: A16kg + B4kg Toplam 20kg set

Epoksi boya yapısı gereği kimyasal bir maddeden elde edilen bir reçine olup zemine desen, şekil ve mukavemet vermesinden dolayı  ilk zamanlarda yapıştırıcı amacı ile kullanılan ve günümüzde zemin kaplama işlemlerinin yanı sıra masa, sehpa ve üç boyutlu olmak üzere çeşitli dekorasyon malzemelerinde kullanılan epoksi boya bir çok alanda kendini kanıtlamıştır.

Epoksi boya sıvı haldeki reçinenin içerisine barit, titan, renk pigmentleri, ve yüzey ajanları katılarak mikser yardımı ile yapılan boya türüdür, Epoksi boya içerisindeki reçine sayesinde yerde yada kullanılan alanda yapışma mukavemeti ve darbelere karşı dirençli olması günümüzdeki her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi boya farklı çeşitlerde üretilir bunlar sürme ve kaplama olarak sınıflandıra biliriz.

Epoksi Boya

Epoksi boya zemin haricindede çeşitli dekorasyon alanlarında kullanılmasıyla bir çağ atlamış ve farklı bir bakış acısı sergilemiştir. Malzemenin sağlamlığı ve diğer dekorasyon amaçlarında sıvı ve çabuk şekil alması ile zeminden masaya, üç boyutludan takılara kadar hemen hemen her alanda insanlar için büyük bi kolaylık sağlamıştır. Epoksi zemin kaplama uygulamalarında sizlere herzaman tavsiye ettiğimiz uzman ekip ve ekipmanlar sizlerin epoksi boya seçiminizde büyük bir rol almakta sizlerden istenilen epoksi boya yaptırmadan kesinlikle araştırılmalı ve uygun olan ürün seçilmelidir.

Ürün Ve Hizmetlerimiz İçin Bizi Arayabilirsiniz.
0216 390 78 91 & 0541 826 65 15
Epoksi Boya Kullanım Alanları

Epoksi boya kullanım alanları konusunda verilecek tek ve net cevap zemin kaplama alanı bu alanda epoksi boya zeminde duruş ve görünüş bakımından vazgeçilmez dir. Epoksi zemin kaplama farklı sistemlerden ve yüzeylerden oluşması istenilen zemin tasarımlarına olanak sağlamakta  fakat başarılı uygulama yapılan alanlar uzun yıllar ilk görünümünü taşımakta burda dikkat edilmesi gereken en önemli konu epoksi boya uygulama nasıl ve neşekilde zemine uygulanması sizlere bu alanda profesyonel ve zamanın da hizmet vermekte olup malzeme tedariklerinizi zamanın da teslim etmekteyiz. Epoksi kaplama işlemine başlamadan önce kesinlikle uzmanlarımızla fikir alışverişinde bulununuz.

Epoksi boya çeşitli eşyaların tasarımında kullanılması ve bu malzemelerin dayanıklılığı ile uzun yıllar bozulmadan herangi bir reaksona girmeden ilk günkü görünümünü korumakta dır. Sizlere çalışmaların en doğru biçimde ve en uygun şekilde yapılması için seçilen ustada malzeme kalitesi kadar önemli kesinlikle işinin ehli olmayan ustalara epoksi boya yaptırmayınız, Epoksi zemin kaplama işlemine başlamadan önce iyi bir organize olunması ve ürünün nasıl kullanılması karışım miktarı homojen hale gelinceye kadar nekadar karıştırlması gerektiği gramajların ayarlanması herşey büyük bir titizlikle yapılmalı ve tamamlanmalıdır.

Firmamızın üretmiş olduğu ürünlerin kullanıldığı zemin kaplama, masa ve diğer tüm dekorasyon ürünlerin de kaliteli bir usta ve işcilikle zeminler de fark yaratabilirsiniz. Epoksi boya nedir  konusunda gerekli bilgileri sizlere sunduğumuzun fakat sizlerin aklına takılan bir soru yada fikirleri bizimle paylaşabilir gerekli tüm bilgieri firmamızdan talep ede bilirsiniz.

Epoksi Boya İle İlgili Merak Edilenler.
Epoksi Boya Nerede Kullanılır?
Epoksi boya iç ve dış mekanların tabanların da yer ve duvar kaplamaların da gönül rahatlığı ile kullanılır.
Epoksi Boya Sağlıklımıdır?
Ürünlerimizin tamamı solventsiz olması nedeni ile içme suyu arıtma tesisleri ve gıda üretim alanların da antibakteriyel oluşu sağlık açısından engel yaratmamakta dır.
Epoksi Boya Su Yalıtımı Sağlarmı?
Epoksi Boya ile uygulanan zeminler su yalıtımı sağlar
Epoksi Nemli Alanlara Uygulanırmı?
Epoksi uyglanacak olan zemin kesinlikle nem bariyerle ölçülerek gerekirse nem bariyerli astar kullanılmalı dır.
Epoksi Boya Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zemin kaplama uygulamaların zeminlerde uzun yıllar mukavemetini ve görünümünü yıllar boyunca taşıya bilmesi için uygulamaya başlanmadan zemindeki çatlak, patlak, yağ, kir gibi tüm etkenlerin zeminden koparılıp kazınrak epoksi kaplamanın zemine yapışmasına ve tutunmasına olanak sağlaması bakımından hayati önem sağlamakta zemin kaplama işlemleri sırasıyla şu şekilde olmalı zemin blastrak, rotataygır gibi yüksek kazıma ve darbeleme makinaları ile zemin temizlenmeli ve betonun güçlenmesi için empirye astar rulo ile vurularak beton sıklaştırılıp tozların öldürülmesi için yapılan uygulama üzerine gelecek kaplama için de yer oluşturmakta daha sonrasında solventsiz epoksi boya astarı ve silis kumu karıştırılıp zemine mala ile sürülüp  kumla yapılarak arakata zemin hazırlanır daha sonra arakat ve sonkat uygulama ile sağlıklı kaplama yapılmış olur.

Epoksi Boya Kullanmak Faydalımıdır?

Epoksi zemin kaplama yada masa ve dekorasyon için kullanılan ürünlerin en başta ve önemli olan ürünlerimizin solventsiz olması ve sağlık bakımından hiçbir sorun teşkil etmemesi uygulama ile zeminde uzun yıllar kullanıma olanak sağlamakta bu kaplama sayesinde hem zaman hem maddiyat bakımından sizlere uzun vadede çok kar elde etmenizi sağlar. Epoksi zemin kaplama sadece zemin kaplama olarak değil şık dekoratif kaplama olarakda kullanılır. Ben hemen hemen her yazımda sizlere  epoksi boya dayanıklı estetik gibi konulardan bahsederim fakat asıl mevzu uygulamayı yapacak kişi yada kişilerin alanında uzman olması ve belli bir tecrübeye sahip olması bünyemizde çalıştırdığımız ustaların tamamı kendi bünyemizde olup dışarıdan fason yada götürü usulu iş vermemekteyiz ve tüm ustalarımız alanında uzmanlaşmak için bu işin çekirdeğinden yani çıraklıktan yetişip bu günlere gelmiştir.

Yukarıda da sizlere bahsetmiş olduğum epoksi boya nedir nerede kullanılır gibi konuların sizlere fayda ediceğini umar ve bizlerden hertürlü desteği alabilirsiniz.

güncellenme

31,03,2021

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonTELEFONDA TEKLİF ALMAK İÇİN Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.