trtrtr

Epoksi Boya Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

19.02.2019
31.396
Epoksi Boya Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Epoksi Boya Fiyatları 30,05,2023 Tarih itibari ile 1kg astar fiyatımız 131 TL+Kdv, 1 Kg epoksi portakal Desen Boya 86TL +Kdv, Epoksi selflevelink yayılma özelliği üstün 1kg Fiyatımız 96TL + Kdv dir.

 • Eposoft Epoksi Astar Şeffaf Sertleştirici Dahil Takım 15 Kg. 3.564,00 TL 
 • Eposoft Epoksi Sonkat Boya Renk Farketmeksizin. 25 Kg. 4.950,00 TL. 
 • Eposoft Epoksi Sonkat Boya Portakal Dokulu 23,6 KG. 4.200,00 TL.
 • Eposoft Epoksi Sonkat Boya Rulo İçin 22 KG. 3.920,00 TL..
 • Eposoft Epoksi Arakat Boya 24 KG. 4.100,00 TL..

Epoksi Boya Fiyatları 19,06,2023 Tarih itibari ile 1kg astar fiyatımız 198,00 TL+Kdv, 1 Kg epoksi portakal Desen Boya 148,50TL +Kdv, Epoksi selflevelink yayılma özelliği üstün 1kg Fiyatımız 165,00TL + Kdv dir.

Yukarıdaki fiyatlarımız güncel olup zemin kaplama fiyatları için lütfen epoksi zemin kaplama fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz..

Epoksi boya yapısı gereği kimyasal bir maddeden elde edilen bir reçine olup zemine desen, şekil ve mukavemet vermesinden dolayı  ilk zamanlarda yapıştırıcı amacı ile kullanılan ve günümüzde zemin kaplama işlemlerinin yanı sıra masa, sehpa ve üç boyutlu olmak üzere çeşitli dekorasyon malzemelerinde kullanılan epoksi boya bir çok alanda kendini kanıtlamıştır.

Epoksi boya sıvı haldeki reçinenin içerisine barit, titan, renk pigmentleri, ve yüzey ajanları katılarak mikser yardımı ile yapılan boya türüdür, Epoksi boya içerisindeki reçine sayesinde yerde yada kullanılan alanda yapışma mukavemeti ve darbelere karşı dirençli olması günümüzdeki her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi boya farklı çeşitlerde üretilir bunlar sürme ve kaplama olarak sınıflandıra biliriz.

Epoksi boya zemin haricindede çeşitli dekorasyon alanlarında kullanılmasıyla bir çağ atlamış ve farklı bir bakış acısı sergilemiştir. Malzemenin sağlamlığı ve diğer dekorasyon amaçlarında sıvı ve çabuk şekil alması ile zeminden masaya, üç boyutludan takılara kadar hemen hemen her alanda insanlar için büyük bi kolaylık sağlamıştır. Epoksi zemin kaplama uygulamalarında sizlere herzaman tavsiye ettiğimiz uzman ekip ve ekipmanlar sizlerin epoksi boya seçiminizde büyük bir rol almakta sizlerden istenilen epoksi boya yaptırmadan kesinlikle araştırılmalı ve uygun olan ürün seçilmelidir.

Epoksi boya kullanım alanları konusunda verilecek tek ve net cevap zemin kaplama alanı bu alanda epoksi boya zeminde duruş ve görünüş bakımından vazgeçilmez dir. Epoksi zemin kaplama farklı sistemlerden ve yüzeylerden oluşması istenilen zemin tasarımlarına olanak sağlamakta  fakat başarılı uygulama yapılan alanlar uzun yıllar ilk görünümünü taşımakta burda dikkat edilmesi gereken en önemli konu epoksi boya uygulama nasıl ve neşekilde zemine uygulanması sizlere bu alanda profesyonel ve zamanın da hizmet vermekte olup malzeme tedariklerinizi zamanın da teslim etmekteyiz. Epoksi kaplama işlemine başlamadan önce kesinlikle uzmanlarımızla fikir alışverişinde bulununuz.

 

Epoksi boya çeşitli eşyaların tasarımında kullanılması ve bu malzemelerin dayanıklılığı ile uzun yıllar bozulmadan herangi bir reaksona girmeden ilk günkü görünümünü korumakta dır. Sizlere çalışmaların en doğru biçimde ve en uygun şekilde yapılması için seçilen ustada malzeme kalitesi kadar önemli kesinlikle işinin ehli olmayan ustalara epoksi boya yaptırmayınız, Epoksi zemin kaplama işlemine başlamadan önce iyi bir organize olunması ve ürünün nasıl kullanılması karışım miktarı homojen hale gelinceye kadar nekadar karıştırlması gerektiği gramajların ayarlanması herşey büyük bir titizlikle yapılmalı ve tamamlanmalıdır.

Firmamızın üretmiş olduğu ürünlerin kullanıldığı zemin kaplama, masa ve diğer tüm dekorasyon ürünlerin de kaliteli bir usta ve işcilikle zeminler de fark yaratabilirsiniz. Epoksi boya nedir  konusunda gerekli bilgileri sizlere sunduğumuzun fakat sizlerin aklına takılan bir soru yada fikirleri bizimle paylaşabilir gerekli tüm bilgieri firmamızdan talep ede bilirsiniz.

Zemin Epoksi Boya Kaplama

Zemin kaplama uygulamaların zeminlerde uzun yıllar mukavemetini ve görünümünü yıllar boyunca taşıya bilmesi için uygulamaya başlanmadan zemindeki çatlak, patlak, yağ, kir gibi tüm etkenlerin zeminden koparılıp kazınrak epoksi kaplamanın zemine yapışmasına ve tutunmasına olanak sağlaması bakımından hayati önem sağlamakta zemin kaplama işlemleri sırasıyla şu şekilde olmalı zemin blastrak, rotataygır gibi yüksek kazıma ve darbeleme makinaları ile zemin temizlenmeli ve betonun güçlenmesi için empirye astar rulo ile vurularak beton sıklaştırılıp tozların öldürülmesi için yapılan uygulama üzerine gelecek kaplama için de yer oluşturmakta daha sonrasında solventsiz epoksi boya astarı ve silis kumu karıştırılıp zemine mala ile sürülüp  kumla yapılarak arakata zemin hazırlanır daha sonra arakat ve sonkat uygulama ile sağlıklı kaplama yapılmış olur.

epoksi boya nedir

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama yada masa ve dekorasyon için kullanılan ürünlerin en başta ve önemli olan ürünlerimizin solventsiz olması ve sağlık bakımından hiçbir sorun teşkil etmemesi uygulama ile zeminde uzun yıllar kullanıma olanak sağlamakta bu kaplama sayesinde hem zaman hem maddiyat bakımından sizlere uzun vadede çok kar elde etmenizi sağlar. Epoksi zemin kaplama sadece zemin kaplama olarak değil şık dekoratif kaplama olarakda kullanılır. Ben hemen hemen her yazımda sizlere  epoksi boya dayanıklı estetik gibi konulardan bahsederim fakat asıl mevzu uygulamayı yapacak kişi yada kişilerin alanında uzman olması ve belli bir tecrübeye sahip olması bünyemizde çalıştırdığımız ustaların tamamı kendi bünyemizde olup dışarıdan fason yada götürü usulu iş vermemekteyiz ve tüm ustalarımız alanında uzmanlaşmak için bu işin çekirdeğinden yani çıraklıktan yetişip bu günlere gelmiştir.

Yukarıda da sizlere bahsetmiş olduğum epoksi boya nedir nerede kullanılır gibi konuların sizlere fayda ediceğini umar ve bizlerden hertürlü desteği alabilirsiniz.

Epoksi boya ral kartelasından seçmiş olduğunuz renklerden isteğe göre ve istenilen kg da üretim yapıla bilmekte eğer elinizde özel renk varsa size özel renk yapıla bilmekte.

epoksi boya fiyatları

Epoksi Boya Neden Yapılır? 

Epoksi boya adından da anlaşıldığı gibi epoksi den elde edilen üstün yapışma direnci olup darbelere karşı direnç sağlayan bir malzeme olan epoksi içerisine barit, ıslatıcı, titan, orosil, renk pigment yada yaş pasta girilerek elde edilen ral k7 kartelasındaki renklerin tamamı yada özel renklerin oluşması ve bu epoksi boya renkleri ile isterseniz zemin, isterseniz duvar gibi alanlara mala yada rulo yardımı ile uygulanmasına ve bu uygulamanın estetik durmasına olanak sağlayan malzemeye epoksi boya denir.

EPOKSİ BOYA

Epoksi boya elde edilmesi için ihtiyaç duyulan bazı malzemeler vardır. Sıvı halde bulunan epoksi reçine ve sertleştiriciyle beraber renk pigmentlerinin, baritin, titanın, yüzey ajanlarının eklenmesi ve iyice karışacak şekilde karıştırılmasıyla elde edilen bir malzemedir.

Epoksi boyanın kullanım amaçlarına göre de çeşitleri mevcuttur. Kimi yerde estetik görünmek kimi yerde dayanıklılık sağlamak ve kimi yerde de kimyasal maddelere karşı direnç göstermesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Epoksi boya uygulaması ardından oldukça sert bir yapı halini alır. Bu da dış etkenlere karşı sağladığı bir avantajdır. Epoksi boyanın çok bilinmeyen avantajlarından biri de su geçirmez olmasıdır. Su geçirmezliği sayesinde getirdiği birçok avantajda mevcut.  Bir diğer kullanım alanları da sanatsal tasarılar, hobi için yapılan ürünler, mutfak tezgahları ve masa dökümleri için de kullanılmaktadır.

EPOKSİ BOYA HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?

 • Epoksi boyanın kullanım amaçlarından biri otoparklarda hasarlara ve ağırlığın yaratacağı baskılara karşı direnç oluşturabilmektir.
 • Endüstriyel üretim yapılan yerlerde ağır yüklerin zeminde sebep olacakları tahribatı engellemek amacıyla kullanılır.
 • İç mekanlarda; ev, ofis ve kurumlarda görüntü açısından estetik ve zarif bir görünümü elde etmek amacıyla kullanımı tercih edilir. Ayrıca toz tutmayan yapısı sayesinde temizlenmesi kolaydır.
 • Dış mekanlarda; açık otopark veya çatı gibi yerlere yapılmasının amacı ise su izolasyon özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Su izolasyon özelliği ayrıca bakteri oluşumunda oldukça etkilidir. Yapılan zeminin yapısına su geçişini engelleyen epoksi boya sayesinde yapı içinde bozulmaları da engeller.
 • Masa döküm, takı tasarımı gibi alanlarda kullanıldığında dış etkilere karşı koruma etkisi yaratır. Epoksi boyanın kuruduktan sonra oluşan sertliği sayesinde oldukça kullanışlı bir malzeme olarak kullanımı olur.
 • Çoğu otomotiv veya metal parça üretimi yapılan sektörde dış yüzeyi korumak için epoksi boya kullanımı görülebilir.
 • Evlerde mutfak tezgahlarında da kullanımı olabiliyor. Avantajlı yanlarından biri suya ve neme karşı dayanıklı olmasıdır. Bundan dolayı rutubet oluşumu olmaz. Bakteri üremesini engeller. Beraberinde temizlenmesi açısından da kolaydır.

EPOKSİ BOYANIN KULLANILACAĞI ZEMİN İÇİN YAPILAN HAZIRLIKLAR  

Epoksi boyanın uygulanacağı zemin profesyonel ekip tarafından incelenir ve inceleme sonuçlarına göre bir plan hazırlığı yapılır. Hazırlanan plana uygun şekilde ihtiyaçlar belirlenir. Gün belirlenir ve işlem için zemin hazırlığı kısmı başlar.

EPOKSİ BOYA ZEMİN HAZIRLIĞI

Zemin tozdan ve kirden iyice arındırılır.

Zemin üzerinde çatlak ve hasarlar varsa bunlar giderilir ve zemin dümdüz ve pürüzsüz bir hale getirilir.

Zemin üzerine dökülecek olan epoksi boyanın iyice yapışması için astar uygulaması yapılır.

Astar uygulamasından sonra kumlama işlemi yapılır.

 ilk kat atılır. Kuruma sürecine bırakılır. Kuruma sürecinden emin olunduktan sonra ara kat uygulaması yapılır.

Ara kat uygulaması yapıldıktan sonra tekrar kuruma süresi verilir ve kuruma işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilir.

Ve en son olarak son kat uygulaması yapılır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra tekrar kuruma süresi verilir. Kuruma süresi için 24 saat verilir. Zemin kontrol edilir. Ve kuruma işlemi tamamlandıysa müşteriye teslim edilir.

güncellenme

08,04,2024

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi