trtrtr

Zemin Boyası

08.08.2023
2.104
Zemin Boyası

Zemin boyası endüstriyel alanlarda rulo yada kaplama sistem olarak da bilinen mala yardımı ile uygulanan üstün yapışma ve darbe mukavemeti olup anti bakteriyel yapıya sahip eksiz bir uygulama guruplarının genel adıdır. Zemin kaplama yapmak için öncelikle doğru ürünü doğru zeminde kullanmak gerekir bunun için de mutlaka zemin uzmanlarından destek almanız gerekmekte.

Zemin Boyası Nasıl Uygulanır?

Zemin boyası uygulamaya başlamak için öncelikle zemindeki gevşek tabaka, yağ, pas, yada herhangi bir kimyasal atığı zeminden elmas uçlu makinalarla temizlemeniz gerekmekte (kazıma) daha sonra ise ve en önemli uygulama öncesi epoksi bazlı solventsiz düşük visikoteli astarı mutlaka zemine sürmeniz gerekmekte peki epoksi astar ne işe yarar epoksi astar % 100 reçine olmasından dolayı ve dünyadaki en güçlü yapıştırıcı özelliği sayesinde zemine üstün yapışma sağlar zemine tutunan astarın bir diğer görevi ise üzerine gelecek diğer katman olan zemin boyasını da kendisine yapıştırarak arada aderans görevi sağlar bu sayede uygulama yapmış olduğunuz zemin boyası yada kaplama yıllar geçse de zeminden kalkmaz.

zemin boyası uygulaa

Zemin Boyası Öncesi Astar Vurmasak Ne Olur?

Çoğu müşteri ekonomik açıdan daha uyguna gelmesi ve son yıllarda nano teknoloji ile üretilen zemin boyaları uygulama taktiği daha kolay üretilmesinden dolayı genelde müşterilerimiz kendileri yapmak istemektedir. Evet katılıyorum eli yatkın olan müşterilerimiz bunu yapabilirler fakat atladıkları bir konu varki epoksi yada zemin boyasını duvar boyası gibi düşündüklerinden direk uygulamaktadır. Buda zamanla epoksi yada zemin boyasının yerden atması yada sürkülasyon olan bölgede kopmalar meydana gelmektedir. Zemin boyasının içerisine girilen katkılardan dolayı reçine oranı düşmekte bu yüzden yere yapışma mukavemeti azalmakta iş de bur da devreye epoksi astar girmekte yukarıda da bahsettiğim gibi % 100 reçine olması ve dünyadaki en güçlü yapıştırma özelliği sayesinde zemine yapışır ve üzerine gelenide kendine yapıştırır bu yüzden zemine astar vurmak çok önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi