trtrtr

Şeffaf Epoksi

23.04.2020
8.617
Şeffaf Epoksi

Şeffaf Epoksi Nedir?

Şeffaf epoksi daha çok endüstri yapımında kullanılan bir tür malzemedir. Endüstri alanında tercih edilmesinin en önemli nedeni bu malzemenin oldukça sağlam ve kullanışlı olmasıdır. Özellikle sert yapılar da ya da derin hasara maruz kalan yerlerde şeffaf epoksi sıklıkla tercih edilmektedir.

[safir_descriptionbox header=”Ürün Ve Hizmetler İçin Bizi Araya Bilirsiniz.” content=”0216 398 71 94 & 0532 246 37 75″ icon=”telefon” bg=”sky”]

Şeffaf epoksi git gide kullanımı yaygınlaşan bir malzeme haline gelmiştir. Artık evlerde de bulunan bu ürün birçok ihtiyaca zemin oluşturmaktadır. B ürün kimyasallara, aşınmaya ve nemli ortamlara karşı kendini muhafaza edebilmektedir. Bu yüzden oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılığından ötürü kullanım alanları sıklaşmaya başlamıştır.

Günümüzde şıklığın ve zarafetin yanı sıra ürünlerde istenilen bir diğer özellikte temizliğinin kolay olmasıdır. İnsanlar yoğun mesailerinin içerisinde bir de zor temizlenen zeminlerle uğraşmak istememektedirler. Şeffaf epoksi oldukça kolay temizlenen sağlıklı ve hijyenik bir malzemedir. Aynı zamanda farklı kullanım stilleriyle de her tarza uyum sağlamaktadır.

şeffaf epoksi örenkleri

Ultra Şeffaf Epoksi Nedir? Epoksi Reçine Nedir Nasıl Kullanılır?

Şeffaf epoksi günümüzde birçok alanda farklı şekillerde kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Bazen bir yüzeyi kaplamak bazen de dayanıklılığından ötürü bir yüzeyi yapıştırmak amacıyla kullanılabilmektedir. Peki şeffaf epoksi reçine nedir nasıl kullanılır?

Epoksi reçine özellikleri bakımında birçok alanda kullanılmaktadır. Sağlam, temiz ve dayanıklı olmasından ötürü endüstri ve ev ürünlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Ultra şeffaf epoksi kullanım alanları şu şekildedir;

Sehpaların ve masaların üretiminde şeffaf epoksi kullanılmaktadır. Tasarımında ise farklı malzemeler kullanılmaktadır.

Zemin kaplamalarında da oldukça tercih edilmektedir. Uzun ömürlü olması mekanik dayanıklılık sağlamaktadır.

Endüstri alanında uzun süredir kullanılan bu ürün inşaat ve mimari de ön plana çıkmaktadır. Maliyeti en az seviyeye indirmek için yüksek binaların yapımında ve metro yapımında kullanılmaktadır. Hem sağlam hem hesaplı bir üründür.

Gemiler uzun seferlerde kullanıldığı için çok fazla hasar görmektedir. Bu yüzden daha kullanışlı ve hasar görmeyen, ekonomik ürünler tercih edilmektedir. Epoksi reçine bu alanda en çok tercih edilen ürün olmaktadır. Teknelerde ise elyaf sarma ve macun olarak kullanılmaktadır.

Cam yüzey elde edebilmek için firma logolarında kullanılmaktadır. Ayrıca magnet yapımında da şeffaf epoksi tercih edilmektedir.

Şeffaf bir özelliğe sahip olan bu ürün şeffaf alanların kaplanmasında kullanılmaktadır.

Endüstri harici otomotiv sektöründe de kullanım alanı günden güne artış sağlamaktadır.

Uçak parçalarında, boru yapımında ve çimento içeriğinde de bu ürünün kullanımı gözlenmektedir.

Ultra şeffaf epoksi

Epoksi reçinenin Özellikleri

Dışarıdan gelecek olan darbelere karşı aşırı dayanıklıdır. Bu yüzden sağlam bir yapıya sahiptir.

Bu ürün uzun ömürlüdür. Gemi, uçak gibi uzun süre kaplama gerektiren alanlarda kullanılmaktadır.

Nem direnci oldukça yüksektir. Bu yüzden düşük çekme yapası vardır.

Elektiriksel özelllikleri oldukça başarılıdır.

Ultra Şeffaf Epoksi Nedir? Epoksi Reçine Fiyat Aralığı Nedir?

Ultra şeffaf epoksi sağlam, dayanıklı ve birçok alanda kullanıma uygundur. Günden kullanım alanı yaygınlaşmakla birlikte farklı kullanım şekilleri de oluşmaktadır. Epoksi reçine fiyat aralığı nedir? Bu ürünün maliyeti ne kadardır? Soruları oldukça merak edilmektedir.

Şeffaf epoksi reçine üreticileri maliyeti zemine göre karar vermektedir. Uygulanacak zemin fiyatın belirlenmesinde önemli bir ölçüttür. Bu işlem için standart bir fiyat belirlemek bu yüzden doğru değildir. Alanın kullanım sıklığı, yüzeyin uygunluğu fiyata etki eden diğer etmenler arasındadır.

Ultra şeffaf epoksi insan sağlığına da herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak kullanırken bazı ince huşulara dikkat etmek gerekmektedir. Donma seviyesini yavaşlatmak, uygulamadan önce doğru bir kap tercihi yapmak oldukça önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi