trtrtr

Poliüretan Selfleveling Kaplama

03.06.2024
55
Poliüretan Selfleveling Kaplama

Poliüretan Selfleveling Kaplama Nedir?

Poliüretan selfleveling kaplama kendin halinde yayma özelliği gösteren ve yüksek oranda akışkan yapıya sahip bir zemin kaplama modelidir. Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı ortalama bir değere sahip olması ile dikkatli bir kullanım gerektiren üründür. Zemin kaplamalar arasında tasarıma ve renklendirilmeye uygun olan modellerden bir tanesidir.

Pürüzsüz yüzey hedefindeki alanların vazgeçilmezi olan zemin kaplamalarda toz tutmayarak pek çok noktada rahat bir kullanım imkânı sunmaktadır. Sağlık, gıda ve hijyen sektörü başta olmak üzere ev gibi özel alanlarda da kullanımı görülmektedir. Solvent içermeyen yapısı sayesinde yarı elastik olan ve camsı bir görünümde olan kullanışı bir yapı malzemesidir.

Zemin kaplamalardaki temel amaç; var olan yüzeydeki sorunlar giderilerek yenilenmiş bir şekilde zeminlerin kullanılmasını sağlamaktır. Bu amaca uygun olarak selfleveling kaplama istenilen tasarım, şekil, kalınlık ve renk gibi seçenekler ile detaylandırılabilmektedir. Modern görünüm sunan ve aynı zamanda yumuşak zemin ile güvenilir bir kaplamadır.

Poliüretan Selfleveling Kullanımı Ne İşe Yarar?

Poliüretan selfleveling kaplama yapılan alanlarda oluşan şık görünümün yanı sıra bu kaplamanın günlük hayat için sunduğu avantajlar da beraberinde gelmektedir. Özellikle fabrika ve iş yerlerinde kullanılan kaplamada önemli olan ısı, ses ve su yalıtımı gibi konusu dikkat çekmektedir.

İzolasyon sistemlerinde zemin kaplamanın payı oldukça büyüktür. Ayak trafiğinin ve iş makinelerinin zemin yüzeyinde yaratacağı sesi emmek, soğuk ve sıcak yüzeylerdeki ısı dengesini sağlamak, su gibi sıvı maddelerin zemine zarar vermesini önlemektedir.

Selfleveling; hasarlı, yıpranmış ve zaman içerisinde oyulmalara maruz kalmış zeminlerin kaplanarak ışıl ışıl parlayan bir hale bürünmesinde işe yaramaktadır. İçeriğindeki reçine ve sertleştirici madde ile zemin yüzeylerinin eskisinden daha az yıpranması amaçlanmaktadır.

Poliüretan Selfleveling Kaplama Avantajları Nelerdir?

Selfleveling kolayca şekil alan bir yapıya sahip olması ile hızlı ve pratik bir şekilde zeminlere uygulanabilmektedir. Poliüretan zemin kaplama malzemeleri yapısal olarak yalıtım özelliğini kullanıcılarına sunmaktadır. Bunların dışında aşağıda yer alan avantajları sebebiyle selfleveling çokça tercih edilmektedir

  • Kullanım alanı oldukça geniştir.
  • Sıcaklığa, UV ve güneş ışıklarına karşı dayanıklıdır.
  • Orta ağır düzeydeki kuvvetlere karşı dirençlidir.
  • Kimyasal maddelerden kolayca etkilenmemektedir.
  • Çizilme ve aşınmalara karşı dayanıklıdır.
  • Çatlama ve kırılma gibi durumlar yaşanmamaktadır.
  • Parlaklığı sebebiyle ortama şık bir hava katmaktadır.
  • Ortamı geniş ve ferah gösteren bir yapıdadır.
  • Anti – bakteriyel özellikte olması sebebiyle hijyeniktir.

Selfleveling Poliüretan Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Poliüretan selfleveling kaplama diğer zemin kaplamalar gibi benzer bir uygulama aşamasına sahiptir. Aşamalar şeklinde uygulanan ve sonucunda harika bir iş çıkan zemin kaplama tekniğine sahiptir. Astar kat, ara kat ve son astar kat olmak üzere selfleveling işlemi uygulanmaktadır.

Zemin kaplamalar günümüzde çoğu alana girmiş bir yüzey koruma yöntemidir. Eski / alt zemindeki kırık, eksik ve çatlak alanlar poliüretan sayesinde doldurularak düz bir alan yaratılmaktadır. Temiz ve düz alana uygulanacak olan selfleveling maddesi yağ ve kirden arındırılan zeminlere daha sağlam yapışmaktadır. Ayrıca zemin yüzeyinde hava kabarcığının olmaması adına da yine bu temizlik işlemi önem kazanmaktadır.

Kaplamalar için belirli bir süre beklemek gerekmektedir. Selfleveling işlemi uygulanırken astar katlar arasında 8 saat beklemek önemlidir. Malzemenin katılaşarak sabitlenmesi ve ardından diğer katın atılarak en sonunda kurumaya bırakılması gerekmektedir. Kuruyan zemin yüzeyinde oluşmuş ise hava kabarcıkları kirpi rulo aracılığı çıkarılır. Böylelikle artık düz ve parlak bir zemin kullanım için hazır hale gelmiş olacaktır.

Poliüretan Zemin Kaplama Fiyat

Poliüretan selfleveling kaplama fiyat belirlenmesinde m2 hesabı yapılmaktadır. Poliüretan zemin kaplama m2 fiyatları için kaç kat astar atılacağı da etkili olmaktadır. Buna eklenecek olan kalınlık oranı da hesap edilmektedir.

Kaplama yapılacak alanın düz olmaması, yıpranmış ve kırık olması gibi durumlar işlem öncesi tadilat gerektirmektedir. Bu tadilatın ardından gözlem yapılarak alan hesabı ve kalınlık belirlenir. Bu esnada tasarım ve renk seçenekleri de belirlenerek net bir fiyat ortaya çıkmaktadır.

Selfleveling gibi diğer tüm zemin kaplamalarda iddiamızı sürdürmekteyiz. Kaliteli malzeme ve temiz iş ile piyasadaki yerimizi korumaktayız. Poliüretan kaplama fiyat listesi için bizlerle iletişime geçerek yaptığımız işler hakkında fikir sahibi olabilir ve fiyat tekliflerini alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi