trtrtr

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

11.05.2022
6.348
Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

Sizlere bu yazımda sağlıklı bir epoksi zemin kaplaması nasıl yapılır, ve yapım aşamasında dikkat etmeniz gereken püf noktalardan bahsetmek istiyorum bu sayede zeminde daha sağlıklı ve daha uzun yıllar kullanıma olanak sağlayan bir uygulama hakkında tüm detayları öğreneceksiniz ve kendiniz uygulama yapmak istediğinizde uzun yıllar kullana bileceğiniz bir kaplamaya sahip olucaksınız.

Öncelikle uygulanacak zemin çok önemli yada şöyle bahsedeyim uygulama hangi zemine uygulanacak Bürüt beton, Kuru şap, Metal, Fayans Yada çini saydığım tüm zeminlere uygulama sistemi farklıdır. Epoksi zemin kaplama uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur zemin sağlamlığı ve kuru olması nemli ortamlara epoksi uygulamak malzemenin zemine istenilen ölçüde yapışmasını engellemektedir.

Beton Zemin Epoksi Uygulama

Beton zeminlere epoksi kaplama yada rulo uygulama yapılması için zemindeki gevşek tabaka, yağ, su gibi zemine yapışmayı engelleyen tüm etkenlerden arındırılması gerekmekte daha sonra ise zemin elmas uclu makinalarla zemin pürüzlendirilmeli bu sayede epoksinin zemine tutunmasını sağlamakta silinen zemin endüstriyel süpürge ile zemin tozdan arındırılmalı ve seçilen sisteme göre uygulanmaya başlanmalıdır.

Fayans Üzeri Epoksi Uygulama

Fayans üzeri epoksi uygulama yapmak için öncelikle fayansların üzerinde bulunan sır dediğimiz bir maddenin silinmesi ve matlaştırılması lazım daha sonra ise zeminin durumuna göre elyaf serilmesi gerekir elyaf zemine epoksi astar ile uygulanıp esnemelerde herhangi bir kopmayı engellemeye yaramakta fayans üzeri epoksi uygulama yapılırken bunlara dikkat edilmesi gerekmekte.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi