trtrtr

Gıdaya Uygun Epoksi boya

08.04.2024
187
Gıdaya Uygun Epoksi boya

GIDAYA UYGUN EPOKSİ BOYA 

Epoksi boya birçok sektörün zemin yüzeylerinde kullanımı olan bir malzemedir. Gıda sektörü, petro-kimya sektörü, endüstriyel üretim yapılan sektörler, otomotiv parça üretimi yapılan sektörler, ilaç ve kimyasal malzeme üretimi yapılan sektörler vb. gibi alanlarda sık karşılaşabileceğimiz zemin kaplama boyasına epoksi boyayı örnek verebiliriz.

Uygulanışı ardından oluşan sertlik ve dayanıklılık gibi birçok özellik tercih edilmesinin sebeplerindendir. Fiziksel olarak uygulandığı zeminlerde ağır makine ve araçların darbe ve aşınmalarına karşı direnç gösterebilir. Özellikle kimyasal madde üretimi yapılan sektörlerin zemin kaplamalarında sık kullanılmasının sebebi kimyasal maddelere karşı yapısının bozulmamasıdır. Epoksi boya yapısını diğer zemin kaplama türlerine göre daha uzun süre korur.

Gıda sektörünün zemin kaplamalarında epoksi boyanın sık tercih edilmesinin sebepleri vardır. Gıdanın insanlar için sağlık açısından dikkatle üretilmesi gerekmektedir. Ve bundan dolayı üretildiği yerin zemin kaplaması da önemli bir husustur. En sağlıklı ve gıdaya uygun epoksi boyadır. Su geçirmez ve nem tutmayan yapısıyla birlikte küf oluşumunu engeller. Bununla beraber bakteri oluşumuna da olanak vermez. Temizlenmesi ve bakımı açısından kolaylıklar sağlar. Ve bundan dolayı uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirir.

GIDAYA UYGUN EPOKSİ BOYA ÖZELLİKLERİ

  • Gıda, kimyasal madde ve temizlik malzemelerinin üretim aşamalarında maruz kalabileceği etkilere karşı direnç gösterir.
  • Gıda sektöründe hijyen önemli bir husustur. Bu hususa uygun ortam yaratılması epoksi boyayla çok daha kolaydır. Temizlenmesi düz ve pürüzsüz dış yüzeyi sayesinde çok daha kolaydır.
  • Epoksi boya uygulaması oldukça kolaydır. Bu sayede uygulanacak yere üzgün bir şekilde uygulaması yapılabilir.
  • Yüksek seviye olabilecek aşınmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Epoksi boya ağır ekipmanların taşınması vs. sırasında daha az hasar almasını sağlar.

GIDAYA UYGUN EPOKSİ BOYA FİYATLARINI BELİRLEYEN FAKTÖRLER

Gıdaya uygun epoksi boya birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ve bu noktada alıcıların dikkatli bir değerlendirme yaparak araştırması tavsiye edilmektedir.

Piyasada ki talep ve arz durumları fiyatı etkileyen hususlardan biridir. Ne kadar çok istek varsa fiyat o kadar farklılık gösterebilir.

Gıda sektöründe kullanıma uygun olan sertifikaya sahip olan epoksi boyalar daha çok tercih edilmelidir. Bu sertifikaya sahip olmak fiyat açısından da etkili bir husus olabilmektedir.

Uygulama yapılacak olan alanın kalabalık olması, hasara sahip olması ve düz olmaması gibi faktörler fiyat açısından etkili hususlardan biridir. Uygulama zorluğu yaratmasından dolayı fiyatı etkiler.

Antibakteriyel özelliğe sahip olan epoksi boyalar fiyat açısından daha maliyetli olabilir.

Uygulama yapılacak alan için tercih edilen renk ve desen de ek olarak uğraş gerektirdiği için fiyatı etkileyebilmektedir.

En önemli faktör seçilen üretici marka ve ürettiği ürünün kalitesidir. Fiyat açısından en ekonomik seçimi yapmak isterken istemeden sağlıksız ürünleri tercih edebiliriz. Bu yüzden üretici markaları iyi araştırmalı ve müşteri memnuniyetine özen gösterilmelidir. Yılların verdiği tecrübelerinde bu hususta önemli bir faktör olduğu da gözden kaçmamalıdır.

Gıdaya uygun epoksi boya seçimi için bahsettiğimiz hususları dikkate aldığınız takdirde oldukça sağlıklı ve verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bundan dolayı iyi araştırma yapmalı ve dikkatli değerlendirmeler sonucu karar vermelisiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi