trtrtr

Sprey Poliüretan Köpük

15.12.2023
565
Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey poliüretan köpük yalıtım çözümleri içerisinde en yenilikçi olanıdır. Günümüzde enerji verimliliğinin çok önem taşıdığı yapı sektörü içerisinde ; enerjiyi çok daha verimli hale getiren ve çevresel etkileri azaltan bir çözümdür. İki bileşenli bir malzemedir. Yüzeye sprey tabancası ile püskürtülerek kullanılır.

Sprey Poliüretan Köpük Avantajları

Enerji verimliliği : Sprey poliüretan köpük avantajlarından en belirgin olanı enerji verimliliği sağlamasıdır. Uygulandığı yüzeye tam olarak oturup , çatlakları doldurarak ısı geçişini engellemesi sayesinde enerji tüketimini azaltır. Bu durum maliyet tasarrufu demektir.

Çevresel Dost : Sprey poliüretan köpük tam bir çevre dostu seçeneğidir. Diğer yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında az malzeme kullanımı sağlar ve bu da az atık demektir.

Dayanıklılık : Yenilikçi olan bu yalıtım çözümü uzun ömürlüdür ve dayanıklıdır. Suya ve küfe karşı dirençlidir bu da binalar için dayanıklılık demektir.

Uygulama Kolaylığı : Uygulama esnekliği olması sayesinde her yüzeye rahatlıkla uygulanabilir.

Isı ve Ses Yalıtımı : Isı ve ses yalıtımında üstün bir performans sergiler. Uygulanan alanda çatlaklar ve boşluklar doldurulur. Enerji verimliliği sağlanırken dışarıdan gelecek gürültüyü engelleyerek çok daha konforlu bir yaşam alanı kazandırır.

Sprey poliüretan köpük inşaat ve yapı endüstrisi için standart üstü önemli bir adımdır. Çevresel açıdan dost yaklaşımı, enerjide tasarrufluk ve dayanıklılık gibi avantajları ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bina performansı gittikçe artmaktadır. Günümüzdeki kullanım oranları , gelecekte de çok daha artış ile destekleneceği ve ideal seçenekliliği bilinen bir gerçektir.

Sprey Poliüretan Köpük Kullanım Alanları

⦁ Kapı ve pencerelerde sıklıkla tercih edilen bir izolasyon malzemesidir.
⦁ Köpük özellikle yapı sektöründe ısı ve ses yalıtımında etkilidir. Isı ve ses yalıtımında engelleme sağlanarak enerji çok daha verimli hale getirilir.
⦁ Poliüretan köpük soğuk hava depolarında ve soğutma sistemlerinde de sıklıkla kullanılır.
⦁ Otomotiv sektöründe ses ve titreşimi azaltmada tercih edilir.
⦁ Hafifliği ve kolay şekil alması sebebiyle ambalaj malzemelerinde kullanılır.
⦁ Deniz taşıtları yalıtımında,
⦁ Çatı yalıtımlarında,
⦁ Boru hattı yalıtımlarında,
⦁ Deniz taşıtları yalıtımında,
⦁ Dış cephe yalıtımında,

Sprey poliüretan köpük fiyatları, kimyasal hammadde fiyatlarına bağlı olarak değişir. Yine de sprey köpük diğer seçeneklere göre en uygun maliyetli olanıdır. Metrekareye uygulanan malzeme miktarına göre maliyeti artar. İşlem hızlı uygulandığından işçilik maliyeti de düşüktür.

Sprey poliüretan köpük inşaat dünyası için tam bir çözüm kaynağıdır. İki bileşenin karışımı olan ve uygulaması ile de son derece kolay olan köpük, yüzeye sıkıca yapışır ve enerjide verimlilik kazandırır. Isı yalıtımda kazandırdığı avantajla ısı kaybını en aza indirgeyerek enerjide maliyetlerin düşmesini sağlar. Uygulaması, anında genleşmesi ve sertleşmesi sayesinde inşaat sürecinde hızlılık kazandırır, bu da projenin tamamlanmasında ciddi bir katkıdır.

Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması

Isı yalıtımları içerisinde en çok tercih edilen ve uygulanan çözümlerden biri olan sprey poliüretan köpük uygulaması direkt olarak yerinde olur. Bu uygulamada özel donanımlı makineler, ısıtıcılı hortumlar gereklidir. Bu araçlarla 2 bileşenli olan malzeme yüzeye püskürtülür. Özel püskürtme tabancası ile her alana püskürtme yapılması kolaydır. Etki çok kısa sürede kendini gösterir. En zor yüzeyde dahi ısı iletimini ortadan kaldırır. 3 ya da 4 kat uygulama ideal bir çözümdür. Ve daha sonrasında yüzey kurumaya bırakılır.

Yapı sektörü hızla değişen ve gelişen bir alandır. Bu gelişme içerisinde çözümler de aynı hızlılıkla ilerleme kaydeder. Sprey poliüretan köpük yapılarda enerji performansı sağlarken her açıdan deyim yerindeyse çığır açan bir yalıtım çözümüdür. Çeşitli yüzeylere kolayca uygulanabilme özelliği ile ; duvarlarda, çatılarda, zeminlerde ve tavanlarda adapte olur. Buna ek olarak uygulandığı yüzeye estetik değer kazandırır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi