Kurtköy Mah. Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi. No:29 / H Pendik / İstanbul

Epoksi Boya Tamiri Nasıl Yapılır Mümkünmü

Epoksi Boya Tamiri Nasıl Yapılır Mümkünmü

Epoksi boya ile yapılan zemin kaplamalar istenmeyen nedenlerden bazen de mekanın tamirat gerektiğinde kırılan yada çizilen kaplamaların kötü görüntüsünü yok etmek için yapılan işleme epoksi kaplama tamiri denir. Epoksi boya sıvı halde olduğun dan zeminde kendi kendine yayılması ve kendini seviyelemesi ile bilinen zemine mala yardımı ile yapılan ve kurumaya bırakılıp donması ile kullanılmaya başlanan yek pare görünüm de olan ve zengin renkleri ile göze hoş görünen kaplamalara olanak sağlar.

Epoksi Tamiri Nasıl Yapılır_

Epoksi tamiri yapılacak olan alanda zedelenen alan epoksi graut ya da epoksi mortar ile tamiri yapılır ve seviyeye getirilir. Daha sonra ise mevcut renk temin edilerek uygulanacak olan zemin bantlanır ve yapılacak yer zımpara ile hafif zımparalanarak ve üzerine gelecek olan epoksi kaplama tutunmasına olanak sağlanır ve hazırlanan karışım dökülürek tamir tamamlanır.

Epoksi Tamiri Yapılan Alan Nasıl Görünür_
Tamir yapılan alan bant hizası biraz yüksek görünür. Fakat kullanıma en gel olmaz yani hiç bir şey takılmadan kullanabilirsiniz.
Epoksi Yapılan Alanla tamirde kullanılan boya renk farkı yaparmı?
Mevcut zeminde ki aynı rengi uyguladığımız halde renk ton farkı olur yani eski ve yeni kendini belli eder ve kazan farkı olur ama bu hiç bi sorun teşkil etmez zamanla kirlendikce renk eski haline gelir.
Hemen Ara
Yol Tarifi