trtrtr

Epoksi Masa

15.12.2021
5.113
Epoksi Masa

Epoksi Masa Yapımı

Epoksi masa yapımı son zamanlarda internette en çok aratılan konulardan biri olmayı başardı.

Epoksi uzun yıllardan beri endüstri alanında kullanılan çok güçlü bir yapıştırıcı olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Epoksi reçine son dönemlerde özellikle estetik görüntüsü ve dayanıklılığı da göz önüne alınarak dekorasyon alanında ve mobilya alanında çok sık kullanılmaya başlandı. Bunların başında şık görüntüsü ve dekoratif durması ile Epoksi masalar gelmektedir.

Epoksi masa yapımı genel olarak ağaç gövdesi kullanılarak bir bütün ya da parçalar halinde kullanılarak yapılıyor. Özellikle ahşap ve ağaç Epoksi yapımı son yılların modası haline gelmiş durumda.

Estetik duran fakat uzun yıllar boyunca da kullanmayı planladığınız Epoksi masalar yapımına ve kullanıldığı malzemeye göre kalite ve dayanıklılık açısından büyük farklar gösterebiliyor. Doğru teknik ve malzeme kullanılmamış iyi zımparalanıp iyi parlatılmayan Epoksi masalar görmek mümkün.

Doğru ve düzgün yapılmayan ya da diğer tabir ile işin uzmanı tarafından üretilmemiş Epoksi masa yapımı ağa, ahşap masalar zaman içerisinde gövdeden ayrılabilir, sararabilir ya da kılcalları görülebilir. Epoksi masa alırken ya da yaptırırken işin uzmanı ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Epoksi Masa Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Son zamanlarda özellikle mobilya alanında masa sehpa gibi ürünlerde sıkça kullanılan Epoksi reçine uzun ömürlü kullanımı ve estetik duruşu ile herkesin ilgisini çekmektedir.

Renkli Epoksi masadan, ağaç Epoksi masaya ya da ahşap Epoksi masaya kadar pek çok çeşidi bulunan bu ürünlerin yapımı için gerekli malzemeler ise bir hayli önemli. Özellikle dikkat ve çaba ile birlikte sabırda gerektiren bu işlem zor görünse de bilen birisi için oldukça kolay ve basittir.

İlk olarak Epoksi masa yapımı için gerekli olacak malzeme ahşabın ya da ağacın boyutu. Eğer gövde halinde yapacaksanız dayanıklı ve şık durması nedeni ile ceviz çok tercih edilen ağaçtır. Fakat kendi tercihinize veya beğeninize göre herhangi bir ağaç odunu seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz masanın ağacından sonra en önemli etken Epoksi reçinedir.

Epoksi reçine sıvı ve yapışkan bir özelliğe sahip olan zor bir malzemedir. Bu sebep ile Epoksi masa yapımı aşamasında daha önce Epoksi reçine kullanmadıysanız biraz alıştırma yapmanızda fayda olacaktır.

 Epoksi masa yapımı için kullanacağınız kalıp çok önemlidir. Epoksi reçineyi akıtmamalı küçük ya da çok büyük olmamalıdır. Daha sonra Epoksi reçinenin döküleceği ya da şekil verileceği alanda yer açmak için kullanılan el frezesi işinizi görecektir.

Ahşap masa yapımı Epoksi için kullanılacak bir diğer malzeme ise masanın boyutu şekli ve son halini vermek için çizilecek desen ve kalem. En son olarak Epoksi zımparalanacak ve pürüzsüz bir yüzey oluşturularak masanın son hali şeklini alacaktır.

Fakat zımparalanmış Epoksi mat duracağından Epoksi masayı parlatmak için vernik gerekmektedir. Vernik işleminden sonra parlayan Epoksi masa kullanıma hazır şık ve dekoratif bir görünümü olacaktır.

Epoksi Masa Maliyeti

Epoksi masa yapımı zor ve meşakkatli bir üründür. Bu nedenle uzun çabalar sonucunda kaliteli malzeme ve ağaçlardan elde edilen Epoksi masalar dayanıklı, şık, estetik görünen ve son modaya uygun masalar olarak mobilyacılarda ya da internet sitelerinde satılmayı beklemektedir.

Epoksi masa maliyeti düz olarak hesaplanmamakla birlikte malzemenin kalitesine göre farklılık gösterecektir. İnternet sitelerinde ortalama bir fiyat biçilse de Epoksi masalar uzun ömürlü olması, kalitesi ve yapım zorluğundaki el işi nedeni ile ortalamanın üzerinde fiyatlar ile müşterilere sunulmaktadır.

Epoksi Masa Yapımı İstanbul

Epoksi masa yapımı son yıllarda çok tercih edilen ve dekoratif alanda çok sık kullanılan masalar arasında yerini almaktadır.

Özellikle İstanbul ilimizde Epoksi masa yapımı ve üretimi olan yerleri bulmak oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra İstanbul’dan sipariş vereceğiniz Epoksi masayı herhangi bir ilden teslim almakta mümkündür.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi