trtrtr

Epoksi İzolasyon Teknikleri Nedir?

30.05.2024
60
Epoksi İzolasyon Teknikleri Nedir?

Epoksi İzolasyon Teknikleri Nedir?

Epoksi izolasyon günümüzde oldukça sık kullanılan ve özel olarak formüle edilen bir üründür. Yapı malzemesi olarak kullanımı başta olmak üzere dekorasyon ve tasarım alanındaki ilgiyi de üzerine çekmiştir. Epoksi ile hazırlanan birden fazla farklı sektör piyasada bulunmaktadır. Bu farklılıklar ile kullanım alanında da büyük bir genişlik görülmektedir.

İki bileşenli solventsiz epoksi sayesinde zemin kaplama, izolasyon, ürün hazırlama ve tasarım yaratma gibi alanlarda kolaylık sağlanmaktadır. Tüm bunların yanında eskimiş, yıpranmış ve yenilenmeye ihtiyaç duyulan zemin yüzeyi, ürün yüzeyi ve yalıtım alanları için de büyük bir avantajdır. Yeni bir tasarım ve izolasyon görevi ile ortamdaki atmosferi değiştirmektedir.

Epoksi izolasyon malzemesi yapı ve inşaat sektörünün vazgeçilmez ürünüdür. Yapılardaki izolasyonların uzun süreli kullanımı için epoksi maddesi tercih edilmektedir. Epoksinin sunduğu avantajlar ile yapıların kalitesinde de artışlar görülmektedir.

Epoksi İzolasyon Zemin Kaplama Sistemleri Nedir?

Sürme epoksi gibi farklı teknikler ile zeminlere uygulanan epoksi modelleri, izolasyon açısından ciddi ölçüde fayda sağlamaktadır. Zemin yüzeyleri özellikle ayak trafiğinin çok olduğu alanlarda yıpranmaya, çatlamaya ve hatta kırılmaya oldukça yatkındır. Bu gibi durumlardan oluşan olumsuz durumları gidermek ya da önlemek için zemin kaplamalar uygulanmaktadır.

Zemin kaplama modellerini şekillendiren epoksi maddesine renk, desen ve tasarımlar işlenebilmektedir. Modern ve şık tasarımlar ile epoksi izolasyonunu sağlamak mümkündür. Öyle ki gelişen teknoloji ile birlikte 3D epoksi zemin kaplamalar ile izolasyon da yapılabilmektedir.

Epoksi zemin kaplamalar uygulandıkları alanda ses, ısı ve su yalıtımı özelliği göstermektedir. Ses emiciliği olan, ısıyı dengeleyen ve suyun betona geçmesini engelleyen özellikte bir izolasyon sistemidir.

Epoksi Su Yalıtım Malzemeleri Önemi

Epoksi izolasyon teknikleri ile suyun yaratacağı olumsuz durumlardan kaçınmak mümkündür. Yalnızca su da değil, kimyasal sıvılar da olmak üzere pek çok sıvının yalıtımını yine bu epoksi modelleri yapabilmektedir.

Poliüretan esaslı su yalıtım teknikleri ile özellikle havuz, su tankları ve benzer alalarda epoksi su yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Zemin kaplamaların uygulanmasında teknik bazı detayların tamamlanması gerekmektedir. Düz ve temiz zemin yüzeyine uygulanacak olan epoksinin kıvamı, alana uygunluğu ve modeli değerlendirilerek aşamalar kaydedilmektedir.

Epoksi kaplama çeşitlerinin her birinin zemine uygulanmasındaki amaçta farklılıklar bulunmaktadır. Ancak bu farklılıkların ortak noktası izolasyondur. İzolasyonda en çok dikkat çeken de su izolasyonudur. Su ve diğer sıvı maddelerin akışı, sızması kolay olması sebebiyle dikkatli olunması gereken bir konudur. Bu nedenledir ki su yalıtım malzemelerinde titizlik gösterilerek kaliteli ve sağlam yapı malzemeleri seçilmektedir.

Epoksi İzolasyon Fiyatları Nedir?

Epoksi izolasyon için epoksinin uygulanacağı alanın belirlenmesi ve bu alanın var olan durumunu incelenmelidir. Alanında uzman ve deneyimli ustaların gözlem yapması sonucunda zemin yüzeyine uygulanacak olan tadilat işlemleri belirlenir.

Tadilat için gerekli yapı malzemelerinin netlik kazanması ile birlikte epoksinin uygulanacağı alanın hesabı yapılır. Bunun yanında izolasyon amacıyla da uygulanan epoksinin ne kadar bir kalınlıkta olacağı da müşteri ile birlikte karar verilir. Tüm bunlara göre net olarak kaç kg epoksi kullanılacağı hesap edilir

Epoksi su yalıtımı fiyat belirlenmesi konusunda bahsedilen tüm bu hususlar son derece etkilidir. Örnek vermek gerekirse teras su yalıtımı epoksi fiyatları ile bir havuzun su yalıtımı epoksi fiyatında farklılıklar görülecektir. Bu nedenledir ki siz değerli müşterilerimizin bizler ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Epoksi ve epoksi izolasyon teknikleri hakkında doğru işin tek adresi olarak her daim hizmetinizdeyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi