trtrtr

Su Geçirmez Epoksi Nedir?

29.05.2024
78
Su Geçirmez Epoksi Nedir?

Su Geçirmez Epoksi Nedir?

Su geçirmez epoksi zemin kaplamalarda en büyük avantajdır. Pek çok alanda kullanılan zemin kaplamaların su ve benzer sıvıları geçirmemesi sayesinde özellikle iş yeri ve fabrika gibi yerlerde kullanımı tercih edilmektedir.

Epoksi kaplamaların girmediği alan yoktur desek yanlış olmayacaktır. İçeriğindeki reçine ile eşya, takı, zemin kaplama ve diğer birçok alanı koruyan bir yapı malzemesi ürünüdür. Sıvı bir üründür ve isteğe bağlı olarak içerisine eklenen diğer etkenler ile şekillenmektedir. Bunlar da zemin kaplama tasarımlarındaki şıklığı, görsel şöleni ve dekorasyonu sağlayan etkenlerdir.

Uzun çalışmaların sonucunda düz bir zeminin dışında merdiven gibi uygulaması zor ama sonucunun şahane olduğu bir epoksi uygulama yöntemidir. Mimari görüntünün yanında su geçirmez olması ile kullanımda kolaylık sunmaktadır. Bu sebeple sadece fabrika, ofis ve iş yeri gibi çalışma alanlarında değil, evlerde de epoksi zemin kaplama teknikleri tercih edilmektedir.

Su Geçirmez Epoksi Kullanımının Avantajı Nelerdir?

Su geçirmez epoksi kullanarak özellikle günlük hayatın gerektirdiği su ile temas eden yerlerin yıpranması önlenmektedir. Epoksilerin temel amacı; var olan zemin yüzeyini yenileyerek daha uzun süreli kullanılmasını sağlamaktır. Bu yeniliği sağlarken de rahat bir kullanım için özellikler katmaktadır. Su geçirmeyen epoksinin kullanılmasındaki avantajlar şu şekildedir:

 • Uzun süreli kullanım imkânı
 • Sıcaklık ve neme karşı dirençli olma
 • Su teması olmaması sebebiyle kabarma ve küflenme yapmama
 • Çeşitli sıvıları alt tabakaya geçirmeme
 • Kimyasal maddelere karşı dirençli olma
 • Temizlik malzemelerinin pek çoğunu kabul etme
 • Kolay ve hızlı bir temizlik imkânı
 • Hijyenik bir ortam sağlamaktır.

Su Geçirmeyen Epoksiler Nerelerde Kullanılır?

Su geçirmez epoksi ile zemin yüzeyleri artık çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Üretim tesisleri ve fabrikalar başta olmak üzere iş yeri ve evlerdeki mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda da oldukça fayda sağlamaktadır.

Epoksi ve epoksi modellerinin kullanım alanlarının geniş olmasından dolayıdır ki su geçirmeyen özellikteki epoksiler de çok geniş bir alanda kullanıma sahiptir. Bu kullanım alanları şunlardır:

 • Su tankları
 • Havuzlar
 • Balkon ve teraslar
 • Mutfak ve banyo fayanslarında
 • Üretim tesisleri
 • Fabrikalar gibi kalıcı su geçirmez alanlardır.

Su Geçirmeyen Epoksi Modellerinin Uygulama Fiyatları

Epoksilerin günümüzde tercih edilme hızı her geçen zamanda artmaktadır. Reçinelerin ve diğer maddelerin eklenmesi ile çeşitliliği de artan epoksi modellerinin, kullanım alanları da bu oranda yaygınlaşmıştır.

Epoksi maddesinin kg fiyatı piyasa değerlerinde değişiklik gösterirken bu epoksi işlemlerinin uygulanması ile müşterilere sunulan fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Su geçirmez epoksi özelliğindeki epoksiler ve bu işlemin uygulanması sırasında oluşan aksaklıklar, tamir ve tadilat durumları fiyat belirlenmesinde etkilidir.

Zemin yüzeyinin epoksi uygulamaya uygun olması ve bu alanın temiz olması başlıca gerekli bulunan durumlardandır. Bu durumların eksikliği doğrultusunda tarafımızca sorunlar giderilmektedir. Epoksi için uygun alan yaratılarak gereken ve istenen kat kadar epoksi işlemi uygulanır. Tüm bunların yanında elbette ki epoksilerin tasarımı da fiyatı değiştiren etkenlerdendir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi