trtrtr

Epoksi Nerelerden Alınır?

15.02.2024
544
Epoksi Nerelerden Alınır?

EPOKSİ NEDİR?

Birden fazla bileşenin bir araya gelerek oluşturduğu kimyasal formüle epoksi denir. Bu bileşenler reçine ve sertleştiricidir. Kuruduğunda elde edilen direnci için ek bir malzeme kullanımına gerek yoktur. Epoksi kendi başına oldukça kuvvetli bir malzemedir. Yapısı sayesinde dışsal gelebilecek darbelere karşı ve kimyasal etkileşim oluşturabilecek etkenlerede oldukça dayanıklıdır. Epoksi uygulaması bakımından da ahşap, metal, cam vb. gibi malzemelere kıyasla daha basittir. Uzun ömürlü oluşuda diğer malzemelere kıyasla daha sık tercih edilme sebebidir.

 EPOKSİ NERELERDEN ALINABİLİR?

  • Yerel İnşaat Malzeme Mağazaları: Birçok markaya ait inşaat malzemelerinin satıldığı mağazalar ülkemizde mevcuttur. Bu tip mağazaların çoğunda epoksi reçine ve sertleştirici bulunabilir. Ancak alımın beraberinde homojen karışımıda sağlamak alan kişiye aittir. Karışımı yapacak kişinin kg bazında aldığı miktara göre de malzemelere ihtiyacıda vardır. Karışım için mikser kullanması daha sağlıklı bir malzeme elde etmesini sağlar. Bu mikserlerde bu mağazalarda bulunabilir. Aynı şekilde renklendirme istenirse pigment ihtiyacıda inşaat malzemelerinin satıldığı yerlerde bulunabilir.
  • Hobi ve Sanat Mağazaları: Bu tip mağazalarda daha küçük çaplı hobi veya el işleri yapımlarında kullanılmak üzere malzeme bulunabilir. Daha az miktarlarda epoksi reçine ve sertleştirici bulunabilir. Ayrıca bu tür hobi uğraşlarının malzemelerinin çoğunu da bu gibi mağazalarda bulabilirsiniz.
  • İnternet Satış Siteleri: Çok sık duyduğumuz alışveriş siteleri veya ürünü üretenlerin açtıkları sitelerden epoksi reçine ve sertleştiricilere ulaşabiliriz. Trendyol, amazon, hepsiburada gibi bildiğimiz e-ticaret sitelerinde belirli ağırlıklara kadar satış yapılabilmektedir. Ancak daha fazla malzeme epoksiye ihtiyaç mevcutsa üretici firmanın sitesini bularak iletişim kurmak daha doğru bir şeçenektir. Üretici firmayla iletişim halinde olmak daha sağlıklı bir yol izlemenizi destekler. Çoğu üretici firma hem epoksi üretimi hem de uygulamasını yapabilmektedir. Bundan dolayı aynı anda birden fazla işinizide görebilirsiniz.
  • Uzman Epoksi Tedarikçileri: Üretici firmaların birçoğu epoksi hem satışını yapıp hem de uygulamaya hazır hale getirebilmektedir. Epoksi üretim kısmıda yine bu tedarikçilere ait olabilmektedir. Bu şekilde işleyişi olan tedarikçiler epoksi işini daha iyi bilir ve daha doğru bir yol izlerler. Bundan dolayı da zemin kaplama için epoksi arayışına giren kişilerin bu tip yerleri tercih edebilir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi