trtrtr

Çatı Su Yalıtımı Nedir?

08.07.2024
62
Çatı Su Yalıtımı Nedir?

Çatı Su Yalıtımı Nedir?

Çatı su yalıtımı sistemleri binaların dış etkenlerden korunmasında etkili olmaktadır. Bir yapının en önemli alanlarından bir tanesi çatıdır. Çatılar olumsuz koşullardan oldukça çabuk etkilenen bir konumdadır. Bu nedenledir ki çatı yalıtımları önem kazanmaktadır.

Çatıların uzun ömürlü olması adına çeşitli yalıtımlar kullanılır. Yalıtım sistemlerinden bir tanesi olan su yalıtımı, çatı katlarını pek çok etkenden korumak amacıyla hazırlanmaktadır. Su yalıtımı sistemleri ile çatıların hızlı bir şekilde yıpranması ve buna bağlı olarak binanın da yıpranması önüne geçilmektedir. Böylelikle çatı aralarının nemlenmesi, küflenmesi ve koku yapmasının önüne geçilmektedir.

Çerkezköy Epoksi firması olarak yalıtım sistemleri hizmetleri de vermekteyiz. Çatı katlarına uygun su yalıtımı sistemleri ila binaların korunmasını sağlamaktayız. Çatı su yalıtımı hakkında detaylı bilgi almak adına bizlere ulaşabilirsiniz.

Neden Su Yalıtımı Kullanmalıyız?

Su yalıtımı tüm bina ve yapıların temeli başta olmak üzere pek çok alanında kullanılmaktadır. Balkon, teras ve çatı katı gibi alanlarda bu su yalıtımı sistemleri olası olumsuz durumların önüne geçmede etkilidir.

Su yalıtım sistemleri yapıların nem ve su almasını engellemektedir. Rutubetli ortamdan koruyan yalıtım sistemleri, bina yapım aşamasında döşenebileceği gibi sonradan da döşenebilmektedir. Var olan yalıtım sistemi değiştirilerek yenisi de yapılabilmektedir. Su akışının kontrol edilmesi güç olması sebebiyle binalara verebileceği zarar en aza indirgemek amacıyla yalıtım uygulanmaktadır.

Yalıtımsız bir binanın katlar arasında tavandan su akması, sararmalar, kabarmalar ve bina yıpranması görülmektedir. Özellikle çatı katında su yalıtımı kullanımını önermekteyiz. Yağmur ve kar sularından kolaylıkla etkilenen çatıların yalıtım ile sağlamlaştırılması gerekmektedir.

Çatı Su Yalıtımı Özellikleri Nelerdir?

Bir yapının ve binanın koruyucusu / tamamlayıcısı niteliğinde olan çatılar, pek çok durumda ilk önce etkilenendir. Çatı katlarının ve çatıların yalıtım ile güçlendirilmesi bina ve kişi sağlığını olumlu etkileyecektir. Çatı katına uygulanan su yalıtımının özellikleri ise şunlardır:

  • Çatıların yıpranmasını engelleyerek uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
  • Tavan ve duvarlarda oluşabilecek küfün önüne geçilir.
  • Yağmur ve kar gibi suların sızmasını engellemektedir.
  • Ev içerisine suyun girişini önleyerek eşyaların ve kişilerin zarar görmesinin önüne geçilmektedir.
  • Çevre dostudur ve sağlıklıdır.
  • Bina ve çatı katı nemliliğini dengelemektedir.

Çatı Katı Su Yalıtımı Avantajları Nelerdir?

Çatı su yalıtımı sayesinde en küçük çatlaklardan dahi su sızmasının önüne geçilmektedir. Su sızmasının önüne geçilerek yapı içerisinde küflenme ve çürüme engellenmektedir. Böylelikle yapının daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Dışarıdaki çeşitli hava koşullarından etkilenmemek adına çatı yalıtımlarını hazırlamaktayız. Çerkezköy epoksi firması olarak izolasyon çeşitlerinden su yalıtımını avantajları ile siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Çatıya uygulanan su yalıtımı uygun maliyetli olmakla birlikte olası masrafların da önüne geçmektedir.

Çatı Katı Su Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Su yalıtımı çatı katlarına uygulanırken bazı yapı malzemeleri kullanılmaktadır. Bu yapı malzemelerinin kaliteli ve kullanışlı olması ile yalıtımın daha sağlıklı hazırlanması sağlanmaktadır. Membranlar ve boyalar ile yalıtımın detayları oluşturulmaktadır.

Asfalt ve bitüm yapılı malzemeler, pah bandı ve mastik aracılığı ile fayans ve kiremit gibi malzemeler birleşerek su yalıtımı hazırlanmaktadır. Tüm bu malzemelerin birbiri ile doğru oranda birleşmesi ve çatıya uygulanması gerekmektedir.

Çatı Su Yalıtımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

İzolasyon işlemleri için ilk olarak alan keşfi yapmak gereklidir. Keşif yapılarak alanda hangi malzeme ne kadar kullanılmalı kararı verilmelidir. Kullanılacak malzemenin hangi noktalarda ne göre yapacağı belirlenmelidir.

Su yalıtımının sağlam ve tam olarak yapılabilmesi için yalıtım yapılacak alanın toz, kir ve yağ bakımından temiz olması gerekmektedir. Böylelikle uygulanan yalıtımdan verim oranı artacaktır. Aynı zamanda su yalıtım malzemesi için çatının yapısı, konumu ve lokal sıcaklıklar da değerlendirilmelidir. Ortamdaki nem oranı ile birlikte analizler yapılarak su yalıtım işlemleri gerçekleştirilir.

Hazırlanan zemin yüzeyine atılan astar kat ile uygulanacak olan yalıtımın emilimi sağlanır. Çerkezköy izolasyon firması olarak çatı su yalıtımları işlemlerinde müşteri taleplerine uygun şekilde işlemler uygulamaktayız.

Çatı Katı Su Yalıtımı Güncel Fiyatları Nedir?

Çatı su yalıtımı işlemleri için alan analizi yapılması gerekmektedir. Analizler doğrultusunda yalıtımın yapılacağı yerin düzenlemeleri ve kullanılacak malzemeler tarafımızca belirlenmektedir. Tüm detaylar oluşturulduktan sonra siz değerli müşterilerimizin de talepleri doğrultusunda su yalıtımını yapmaktayız.

Su yalıtımı işlemlerinin toplam fiyatı için alan hesabı önemlidir. Alan için kullanılan malzemenin kalınlığı, miktarı ve türü fiyatları belirlemektedir. Tüm bu noktalar belirlenerek net bir fiyat listesi oluşmaktadır. Güncel fiyat listemiz ve bilgi almak için bizlere 0 532 246 37 75 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi