trtrtr

Epoksi Reçine 5 Kg

22.01.2022
2.341
Epoksi Reçine 5 Kg

Epoksi Reçine 5 kg

Dayanıklı ve görsel açıdan etkileyici özelliklere sahip olan ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg, boyanabilir özelliği sayesinde zemin kaplama, yol çizgisi, yer işaret levhası ve uyarı levhası gibi işlemlerde kullanılmaktadır. 1 kilo, 5 kilo, 7.5 kilo ve 10 kilo şeklinde satışa sunulan epoksiler, şeffaf süs eşyası yapımında da kullanılıyor. Hediyelik eşya imalatında, özellikle şeffaf epoksinin kullanımı yaygındır.

Sararmayan ultra şeffaf reçineler, ekstra UV katkılıdır. Şeffaf olanlar yavaş yavaş kurur ve her hangi bir kabarcık oluşturmaz. Ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg yüzeyi oldukça düzgündür ve kalın döküm yapılabilir. Solvent içermediği için kapalı ortamda kullanılabilir. Uçucu olmayan ve kokusuz özelliği ile rahatsızlık vermeyen bir maddedir.

Mobilya, ahşap ve biblo kaplama gibi işlemlerde kullanılabilir. Led devre ve güneş enerjisi panel kaplama işlemlerinde şeffaf özelliklere sahip ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg kullanılmaktadır.

Epoksi Reçine Nasıl Kullanılır?

Zemin kaplama işleminin yanı sıra izolasyon gerektiren bütün noktalara uygulanabilir. Ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg, lokal uygulama alanların rahatlıkla uygulanabilir. Tamir ve benzeri işlemlerde dayanıklı özelliklere sahip olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabilir.

Beş kiloluk ürünler şeffaf, parlak, kristal, laminasyon ve elyaf laminasyon kategorisinde satışa sunulmaktadır. Dayanıklı olması nedeniyle birinci sınıf kullanım kalitesine sahiptir. Zemin uygulamalarında reçine ve üzerine ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg boya uygulanır. Tavan arası, teras, balkon, apartman girişi ve bodrum kat için sıvı izolasyon işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Yapıştırma gücünün yüksek olması, suyun yanı sıra asitli kimyasallara karşı dirençli özelliği, birçok sektörde ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg tercihinde edilmesinde etkili olmuştur. Petrolden üretilen bu madde yavaş yavaş kurur ve sertleşir.

Epoksi Reçine Nerede Kullanılır?

Ağır sanayide büyük araçların yükünü kaldıracak kapasiteye sahip yoğunluk özelliğine sahiptir. Ayrıca epoksi boya uygulaması ile uyumludur. Reçine işleminin ardından boya (epoksi) ile renklendirme yapılabilir.

Endüstride, dekorasyonda, fiberli plastiklerde, inşaat alanlarında, spor araçlarında, müzik aletlerinde, uzay ve havacılıkta, otomotiv sektöründe, elektrik izolatörlerinde ve elektrik bileşenlerinde ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg kullanılmaktadır.

Özel bileşeni sayesinde yapıştırıcı olarak da kullanılan epoksi reçine, kırık ve çatlak boruların tamirinde kullanılmaktadır.

Şeffaf Epoksi Reçine

Dayanıklı ve yapıştırma gücü yüksek epoksi reçine, teknelerde ve diğer deniz taşıtlarında, ve metrolarda pratik kullanım özelliğine sahiptir. Sanatsal tasarımlarda kullanılan ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg reçine sağlık açısından her hangi bir sorun teşkil etmez.

Epoksi Reçine Nasıl Yapılır?

Reçine uygulaması iki aşamadan oluşur. İki komponentten oluşan epokside birinci komponent reçine, ikinci komponent ise sertleştiricidir. Karıştırma işlemi öncesinde ‘nasıl kullanılır?’ bölümü okunmalıdır. Klavuzda belirtilen ölçülerde karışım yapılmalıdır. Ultra şeffaf epoksi reçine 5 kg ürününde karışım oranları belirtilmektedir. Karışım oranları 2 reçine’ye 1 sertleştirici veya 3 reçine’ye 1 sertleştirici şeklinde tarif edilmektedir. Her ürünün karışım miktarı farklı olabilir.

Şeffaf, sert ve yapışkan olması nedeniyle kullanım alanı çok geniş olan epoksi reçine darbeye karşı dayanıklı özelliklere sahiptir. Solventli, solventsiz ve su bazlı olmak üzere üç kategoride üretilen epoksi, yanıcı olan ve olmayan şeklinde sınıflandırılır. Bisfenol A karışımlı olanlar sağlık sektöründe ve gıda sektöründe güvenle kullanılabilir. Yanıcı olmayan ve ısıya karşı dayanıklı olan çeşitleri kimya ve endüstri dünyasında tercih edilmektedir. Epoksi uygulamasında maske kullanılmalıdır ve işlem sonrası temizlik kuruma işlemi öncesinde yapılmalıdır. Kurum meydana gelirse su ile temizlik yapılamaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi