trtrtr

Epoksi Sıvı Cam

28.05.2024
1.726
Epoksi Sıvı Cam

Epoksi Sıvı Cam Nedir?

Epoksi sıvı cam ile mobilya, zemin kaplama, takı oluşturma ve diğer pek çok benzer nesneleri hazırlamak mümkün olmaktadır. Günümüzde kullanım alanı git gide yayılan epoksinin şeffaf bir görünüm ile şık tasarımlara eşlik etmesi de kaçınılmazdır.

Silikon bir yapıya sahip olan sıvı cam epoksi, kimyasal bir üründür. Alman nanoteknolojisi ile geliştirilen epoksinin sıvı cam hali ile özellikle zemin kaplamalar daha kalıcı ve kullanışlı bir hal almaktadır. Şeffaf bir görünüme sahip olması sayesinde özelliğini gizleyen ama etkili bir görünmez rolünü üstlenmektedir.

Sıvı cam uygulaması ile ürünlerin uzun süreli kullanımı daha canlı bir şekilde sağlanmaktadır. Aşınma, kir tutma ya da nemden etkilenme gibi olumsuz durumların önüne geçmede yine bu malzeme oldukça iş görmektedir.

Epoksi Sıvı Cam Ne İşe Yarar?

Sıvı cam epoksi ürünlerin yüzey koruyuculuğunu arttıran ve aynı zamanda ürünlerin nefes almasını da sağlayan bir yapı malzemesi ürünüdür. Çoğunlukla zemin yüzeyleri başta olmak üzere banyo ve mutfak seramikleri, porselen, PVC ve mermer gibi farklı alanlarda da kullanımı mevcuttur.

Sıvı cam kullanımının yaygınlaşmasındaki önemli etkenler arasında kişilerin ev dekorasyonunu kendisinin değiştirebiliyor oluşudur. Zemin boyaması, kaplaması ya da herhangi bir nesne tabakasının yeniden tasarımı kişiler tarafından yapılabilmektedir. Yapılan bu yenileme çalışmalarının kalıcılığının artması için ise epoksi sıvı cam ürünü kullanılmaktadır.

Epoksi cam kimyasal maddesi ile ürün korumanın yanı sıra estetik tazeliği yakalamak oldukça kolay! İşlevsel bir malzeme oluşu sayesinde de pek çok alanda yine bu maddeyi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Epoksi Sıvı Cam Avantajları Nelerdir?

Cam epoksi maddesi kullanılarak yaşam kalitesini üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Çevrenizde gördüğünüz ve yıpranarak eskimesini istemediğiniz ürünlerinin kalıcılığını arttırmak için bu maddeyi kullanabilirsiniz. Şeffaf bir yapıya sahip olması ile tıpkı bir cam gibi ürünleri koruyan bir özelliğe sahiptir. Sıvı cam epoksinin diğer avantajları ise şunlardır:

  • Tasarımlara uyumu sayesinde estetik görünümü destekler.
  • Ürün ve ürün boya kalıcılığı artar.
  • Parlak ve canlı bir görünüm sunar.
  • Çizilme, aşınma ve yıpranma gibi durumlara karşı direnç gösterir.
  • Şeffaf olması ile ürün renginde değişikliğe sebep olmaz.
  • Su geçirmez özelliği ile banyo ve mutfak gibi ıslak alanlarda zemini korur.
  • Kimyasal maddelere ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Uygulaması kolay ve pratiktir.

Sıvı Cam Kullanım Alanları Nerelerdir?

Epoksi sıvı cam maddesi ile yüzeyler korunmaktadır. Özellikle nemli ve ıslak alanlarda yüzey korunması oldukça önemli olunca bu gibi yapı malzemelerinin kullanım alanı da genişlemektedir.

Mutfak, banyo, balkon ve teras gibi su ile sürekli olarak temasa geçen alanlarda kullanımı mevcuttur. Bunun yanında su tankı ve havuz gibi su ile birebir etkileşimde olan alanlarda kullanımı ise daha çok görülmektedir.

Epoksi Sıvı Cam Fiyatı Nedir?

Cam epoksi fiyatları için öncelikli olarak hangi alanda kullanılacağı belirlenmelidir. Bu doğrultuda ne kadarlık katmak uygulanacağı hesap edilir. Aynı zamanda sıvı camın uygulanacağı alanın da hesabı yapılarak net bir fiyat listesi için tüm etkenler göz önünde bulundurulur.

Kimi ürünlere ve zeminlere çift kat sıvı cam uygulaması yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda sıvı camın kalınlığı, katman sayısı ve ekstra olarak varsa eğer tasarım değerlendirmesi alınarak güncel fiyat müşterilere verilmektedir. Fiyat listesi hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi