trtrtr

Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon

15.12.2023
429
Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon

Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon 

Poliüretan esaslı sürme izolasyon modern yalıtım teknolojisinin bir temsilcisidir. Günümüzde enerji verimliliğinin ve sürdürülebilirliğin ön planda olduğu bu dönemde yeni nesil olarak tanımlanan izolasyon malzemeleri,inşaat sektöründe dikkat çekici bir hal almaktadır. Etkili bir yalıtım ve dayanıklılık örneğidir. Özel bir formülasyon olup genelde sıvı olarak uygulanan bir izolasyon malzemesidir. Bina çatıları, duvarları ve zeminleri için en uygun yalıtım çözümüdür.

Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon Avantajları 

İnşaat sektörü geçen zaman içerisinde çok daha verimli, çok daha fazla çözümlemeli yönelimlerle ilerleme sağlamaktadır. Bu kapsamda poliüretan esaslı sürme izolasyon tam bir temsili örnektir. Çeşitli avantajları ile tercih edilmektedir.

Performans ve enerjide verimlilik : Poliüretan esaslı sürme izolasyon yüksek  termale dirençliliği sayesinde tam bir izolasyon sağlar. Bu durum binalarda ısı kayıplarını azaltarak enerjide verimlilik sağlar. Isı yalıtımı sayesinde sıcak yaz günlerinde de bina içinde serinliği korur.

Esnek Tasarım : Poliüretan esaslı sürme izolasyon sıvı formda uygulandığından yüzeylerde kolayca oturum sağlayarak esneklik kazandırır. Bu durum tam anlamıyla mimari özgürlük artırımı demektir. İnşaat projelerinde bu hal uzun ömürlülük ile eşdeğerdir.

Su ve Neme Dayanıklılık :  Poliüretan esaslı sürme izolasyon su ve neme dirençlilikte tam bir performans gösterir. Bu özelliği ile çatılarda ve duvarlarda sıklıkla kullanılır. Su geçirmezlik özelliği sayesinde yapıların dayanıklılığında artış sağlanır ve nemle ilgili sorunlar minimal düzeye iner.

Uygulamada Kolaylık : Sıvı formda uygulanma şekli hızlı uygulanabilirlik avantajını sağlamaktadır. Düzensiz yüzeylerde bile gerekli onarım sonrası kullanılabilir. Bu da projelerde zamandan tasarruf demektir. Hızlı kuruması sayesinde de işler çok daha seri ilerler.

Çeşitli Sektörlerde Uygulama : Çeşitli endüstri alanlarında başarıyla uygulama yapılır. Bunlar arasında konutlar, ticari binalar, endüstriyel tesisler ve depolardır.

Poliüretan esaslı sürme izolasyon, inşaata dair projelerde enerjide verimlilik, dayanıklılık ve uygulamada kolaylık sağlar. Yüksek performansı ile tam bir çözümdür. Yalıtımın yeni boyutu olarak tanımlanan bu malzeme çeşitli yüzeylere uygulanabilen bir formdadır. Yapı sektöründe süreklilik halinde bir gelişim içinde olması gelecek inşaat projelerinde de önemli bir rol sahibi olacağının göstergesidir.

Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon Fiyatları 

Poliüretan esaslı sürme izolasyon fiyatlar açısından değerlendirildiğinde, uygulanacak alan, alanın boyu , derinliği kapsamlarında çıkarılacak hesapla oluşturulur. Kullanılacak malzeme de bu noktada önemli bir detaydır. Uygulama öncesine yapılacak ön çalışmada yüzeyin deforme olup olmadığı incelenmeli, varsa tamiri yapılmalıdır ki ; yapılacak işçilik te fiyatı etkileyen unsurdur.

İzolasyon türleri, zeminin niteliğine göre değişkenlik gösterir ve ona göre uygulanır. Suya dayanıklı olma özelliği sayesinde zemin güçlenmesi ile yapılarda su sızması ve nem faktörü yaşanmaz. Malzemenin esnek yapıda olması, herhangi bir yarılma, aşınma ya da erime gibi faktörlerden koruyucu özelliktedir. İzolasyon maddesi yüzeye kalın bir şekilde uygulandığında amaca ulaşılmış olunur. Bütün bunların birleşimi ile de binalar çok daha sağlam hale gelir. Masraf faktörü de aynı oranda azalmış olur.

⦁          Yüksek esneklik performansıyla,

⦁          Uzun süreli korumasıyla,

⦁          Hava koşullarına dayanıklılığıyla,

⦁          Aşınma ve darbelere karşı dayanıklılığı ile,

⦁          Yüksek yük taşıma kapasitesiyle,

⦁          Güçlü yapışma özelliğiyle,

⦁          Kolay ve hızlı bir işlem olmasıyla,

⦁            Estetik görünümü ile

farklılık kazandırır.

Poliüretan esaslı sürme izolasyon, uygulandığı yüzeyde tam anlamıyla boşlukları doldurarak bir bariyer görevi üstlenir. Bina hareketliliğinde çatlaklar, deformasyonlar söz konusu olmaz. Çevresel her türlü etkene karşı dayanıklıdır. Sonuç olarak yapılarda dayanıklılığı artırmak, yalıtımında en etkili çözüm olması , uzun vadeli performansı ile en güvenilir seçeneklerden biridir. Çevre dostu özelliği taşımasıyla  performansı birleştiğinde inşaat projelerinde olmazsa olmaz bir örnek olması da yadsınamaz bir gerçektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi