trtrtr

Endüstriyel Zemin Kaplama

26.01.2022
2.078
Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi Kaplama

Sağlam özelliklerin yanı sıra uzun yıllar kullanılabilen endüstriyel epoksi boya, renk seçeneklerine sahip özel tasarımlardır. Sanayi dünyasına özel olan bu kaplamanın diğer epoksi kaplamalarına nazaran en önemli farkı dayanıklılığıdır. Ağır iş makineleri ve benzeri araçlar için birinci sınıf dayanıklı özelliklere sahiptir.

Kimyasal tepkimelere karşı dayanıklı endüstriyel epoksi zemin kaplama ürünleri, özellikle kimya kategorisinde üretim yapan firmaların tercihidir. Ayrıca yük araçlarının ağırlığını da kaldırabilir ve çatlama gibi problemler meydana gelmemektedir. Malzeme özelliği maksimum seviyedeki endüstri dünyasına özel kaplama seçenekleri estetik yapısı sayesinde dekor çalışmalarıyla uyumludur.

Ağır yük kaldırma kapasitesi yüksek epoksi kaplama boya, aşınma, kimyasal tepkime ve çürüme gibi etkenlere karşı dayanıklıdır. Koku ve benzeri problemlerin meydana gelmediği kaplama işlemleri, sağlık açısından sorun teşkil etmemektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Pratik kullanım özelliği ile dikkat çeken epoksi kaplama, renk seçeneklerine sahip özel kaplama ürünüdür. Endüstri dünyasına özel olan bu kaplamaların özelliği şu şekildedir:

  1. Yük araçlarının ağırlığını kaldıran bu uygulama, kayma ve benzeri problemlere neden olmaz. Ayrıca ağır yük araçlarının ve diğer araçların kullanımını engellemez.
  2. Geniş özelliklere sahip iş alanlarında kullanılabilir.
  3. Hastane, AVM ve benzeri yerlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Isı yalıtımı ve nem yalıtımı maksimum seviyededir.
  4. Lojistik bölgeler, depolar ve benzeri alanlarda da kullanılmaktadır.
  5. Hastanelerde ve benzeri alanlarda yerden gelen soğuk havayı kestiği için ısınma giderlerinin azaltılmasına katkı sağlamaktadır.

Dayanıklı ve kullanışlı özelliklere sahip olan endüstriyel epoksi zemin kaplama, diğer kaplamalara nazaran çok daha avantajlı özelliklere sahiptir. Diğer kaplama türlerinde renklendirme sorunu yaşanırken bu kaplama türünde istediğiniz renk seçilebilir.

Endüstri epoksi kaplamalar, ağır araçların oluşturduğu baskı neticesinde çatlayabilir veya kırılabilir. Bu durumda tekrar doldurularak tamir edilebilir. Bu özelik nedeniyle diğer kaplamalardan çok daha ekonomiktir.

Endüstri Epoksi Zemin Kaplama Firmaları

Pratik yöntemlerin önemli olduğu zemin kaplama seçenekleri, birçok yönden avantaj sağlamaktadır.  Pratik ve sağlam endüstri epoksi kaplama boya işlemi;

  • Diğer kaplama seçeneklerine nazaran daha az maliyetlidir.
  • Son derece uzun ömürlü ve kaliteli kullanım özelliğine sahiptir.
  • Dayanıklıdır ve endüstri sanayisinde güvenle kullanılır.
  • Tamir edilebilir ve tekrar boyanabilir.
  • Hareket kısıtlaması oluşturmayan özel bir yüzey özelliğine sahiptir.

Sağlam, kullanışlı ve pratik özelliklere sahip olması nedeniyle günümüz sanayisinde ve endüstri dünyasında sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Fiyatlandırmada ilk aşamada dikkat çeken husus epoksinin genel özelliğidir. Marka, model, kalınlık farkı ve işçilik gibi konular fiyatı etkileyen konulardır. Metre kare ile birim fiyat çarpılarak zemin kaplama masrafı belirleniyor ve müşteri onayına sunuluyor.

Hijyenik özellikleriyle dikkat çeken endüstri epoksi zemin kaplama seçenekleri dezenfeksiyon işlemleri ile uyumludur. Genel temizlik ve zemin temizlik kimyasalları rahatlıkla kullanılabilir. Zemin üzerinde toz ve benzeri durumlar meydana gelmez.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

Uygulama işleminde deneyimli elemanlarımız yerinde inceleme yapıyor ve ölçü alma işlemi gerçekleştiriyor. Ayrıca zeminin genel yapısı analiz ediliyor. Çukur, çatlak ve gevşek noktalar belirleniyor. Zemin hakkında alınan ölçüler ve alınan notlar değerlendiriliyor ve fiyat belirleniyor. İşçilik, malzeme ve artı masraflar hesaplanıyor. Müşterinin onayı sonrası kaplama işlemine geçiliyor.

Kaplama işleminde çatlaklar, çukurlar ve gevşek yerler dolduruluyor. Zemin düzleştirildikten sonra astar atılıyor. Astar işlemi esnasında akıntı yönü belirleniyor. Renk seçeneklerine sahip olan epoksi kaplama boya kalın, dayanıklı ve ağır yük araçlarının rahatlıkla üzerinden geçebilecek derecede yoğun bir yapıya sahiptir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi