trtrtr

Merdiven Epoksi Kaplama

29.05.2024
97
Merdiven Epoksi Kaplama

Merdiven Epoksi Kaplaması Nedir?

Merdiven epoksi kullanımı ile dekorasyondaki şıklığı yakalamaya ne dersiniz? Merdivenlere uygulanan epoksi modelleri ile ortam tamamlayıcı tasarımları yaratmak artık mümkün. Epoksi merdiven kaplama yöntemi sayesinde modernliğin zirvesini yaşayabilirsiniz.

Tasarım ve dekorasyonun yanı sıra kullanıcılarına sunduğu kolaylık ile diğer yapı malzemelerinden ayrılmaktadır. Merdiven yüzey kaplaması ile yüzeylerin toz ve kir tutması bu sayede önlenmektedir. Aynı zamanda kaymaz özellik sunması sayesinde güvenlik anlamında da dikkat çekmektedir. Bu nedenledir ki özellikle ev ve iş yerlerinde tercih edilmektedir.

Merdiven epoksi uygulaması son derece basit ve hızlı bir işlemdir. Uygulanması ile birlikte uzun süre boyunca kullanımı gerçekleşmektedir. Epoksi aracılığı ile merdivenlerin yıpranarak eskimesini önüne geçilmektedir. Bu noktada etkili olan ise epoksi reçine kalitesidir.

Merdiven Epoksi Kaplaması Ne İşe Yarar?

İç ve dış mekanlarda yer alan merdivenlerin estetik görünümü ile ortamdaki atmosferi değiştirmek mümkündür. Özellikle restoran, otel ve şirket gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda bu gibi kaplamalar oldukça iş görmektedir.

Kalabalık alanlarda oldukça tercih edilen zemin ve merdiven kaplamaları, ayak trafiğinden az etkilenerek şıklığını korumaktadır. Kaymaz merdiven kaplama tekniği yine bu kalabalık alanlarda güvenliği son derece önemli kılan tekniklerdendir. Aynı zamanda bu kaplamaların epoksiden hazırlanması ile çeşitli dış etkenlerden olumsuzluklar ile karşılaşması da en aza indirgenmektedir.

Wooden (ahşap) tasarımlı mekanlarda zeminin zarar görmeden kullanımı sağlamak için epoksiler tercih edilmektedir. Bu yüzdendir ki epoksi reçinelerinin artan kalitesi ile ahşap zeminlerin ömrü da uzamaktadır. Nemlenme, böceklenme ve yıpranma gibi durumların önüne geçilmektedir.

Merdiven Epoksisinin Avantajları Nedir?

Merdiven epoksi reçine esaslı bir üründen elde edilmektedir. Bu reçine ve reçineye eklenen ekstra özellikler neticesinde merdiven ve kullanıcılarına avantajlar sunulmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Var olan kullanım ömrü artmaktadır.
  • Yağ, kir, toz ve leke tutmaz.
  • Kolay temizlenebilmektedir.
  • Anti – bakteriyel olması ile hijyeniktir.
  • Pek çok kimyasal maddeye karşı dirençlidir.
  • Orta ağırlıklı kuvvetlere karşı dayanıklıdır.
  • Çizilme, aşınma ve yıpranma gibi durumlar zor oluşmaktadır.
  • Anti – statik özellik sergilemektedir.
  • Sıcaklık, nem ve soğuğa karşı dirençlidir.
  • Kaymaz özelliktedir ve can güvenliğini arttırmaktadır.

Epoksi Merdiven Kaplama Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Beton merdiven kaplama malzemeleri ile ahşap merdiven kaplama malzemeleri aynı olmamaktadır. Bu gibi pek çok farklı etmenler sebebiyle merdiven kaplamalarda çeşitli fiyat aralıkları ile karşılaşılmaktadır.

PVC merdiven kaplama ürünü farklı teknikler ile uygulanıyor olsa da genel anlamda belirli aşamalar ile epoksi işlemleri uygulanmaktadır. Bu aşamalardan en temeli zemin yüzeyinin temiz ve pürüzsüz olmasıdır. Yağ, kir ve tozdan arındırılmış zeminler; eksik, çatlak olmayan zeminler ve terazi hesabı düz olan zeminler hazırlanarak epoksi işlemi uygulanır.

Bu uygulama aşaması hazırlıklarının detayları fiyat belirlemede etkilidir. Zeminin ve merdiven yapı maddesinin yıpranmışlığı bu konuda önemlidir. Bu hazırlıkta kullanılan malzemeler, işçilikler ve kullanılacak olan epoksi kalınlığı ile birlikte alan hesabı yapılır. Buna göre bir fiyat belirlemesi yapılarak merdiven epoksi müşterilerine bilgi verilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hemen Ara
Yol Tarifi